Deodorant ve Sprey Kutularının Üzerinde Neden Güneşte Bırakmayınız Yazar

Kozmetik ürün alışverişlerinde deodorant ve sprey kutularının üzerinde yazan yazı hepinizin dikkatini çekmiş olacaktır. Güneşte bırakmayın yazısını üstünü okuyunca hepiniz görmüş olacaksınız. Nedenini bilmeden neden güneşte bırakmayınız yazdığını bulmak için araştırıp öğrenelim.

Kısaca atmosferin delinme sebeplerinden biriside kullandığımız deodorant ve sprey gibi ürünlerden çıkan gazlar olmaktadır.

Kullanılan deodorant ve spreylerden ortaya çıkan gazlar güneşe maruz kalması sonucunda zararlı olabilirler. Uyarıyı dikkate alarak bunları güneşte bırakmayarak korunması gerekmektedir. Güneşin etkisi ile içindeki özellikler bozulabilir.

Diğer bir sebep ise deodorant ve spreyler gazlı olduğundan dolayı yanıcıdırlar. Sprey sıkarken ateşe tutulduğu zaman yandığını hepiniz görmüş olacaksınız. Güneş altında kalması sonucunda gazlar ısınarak patlama derecesine gelebiliyor. Güneşten uzak tutarak zarar gelmesinin önüne geçmeliyiz. Aşırı ısınma sonucunda büyük patlamalara sebep olup yakıcı ve yıkıcı etkisi vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir