Çin Kültürü Hakkında Bilgi

Dünyanın en eski uygarlıklarından olduğu gibi tarih boyunca gelen kültürel değerleri halen korunmuştur. Çinin anavatanı Asya olması onların devamlı orada yaşamlarını sağlamıştır. Kültürlerinde edebiyat, tiyatro, sinema, dans, resim, yazı, el sanatı, efsaneler, masallardan bahsetmek neredeyse mümkün değildir. Eski Çin ve günümüzdeki Çin birbirlerini tamamlamışlardır.

Tiyatro, şarkı, konuşma, dans ve akrobasi alanında kendisini geliştirmişlerdir. Tarih boyunca gelen eserler bugünlerden günümüze kadar ulaşmıştır. Sahnede yapılan şovlar günümüze kadar ulaşıp dini törenlerde etkisini gösterir.

Dövüş sanatlarına olan ilgileri bugün oynadıkları filmlerde kavgacı olduklarını gösteriyor. Dövüş alanında kendilerini geliştirip aynı zamanda şovlarda kullanılmaktadır.

Çin mutfağı oldukça gelişmiştir. Lezzet kavramları modern çağdaş ülkelere göre farklı kabul edilmektedir. Dinleri doğrultusunda yenmemesi gerekenleri yerler. Dünyanın dört bir yanında Çin lokantaları adı altında hizmet verilmektedir. Bölgelere göre farklılık gösterip kültürlerini güzel şekilde yansıtırlar. Uzakdoğu hazırlanan yemekler dünya yemek kültürüne yenilikler katmıştır. Mutfakta yok yok bütün canlılardan faydalanarak yemekler yapılır. Pirinç yemeklerinin ana malzemesi olarak lapadan çubuklarla yenilir. Çatal ve kaşık kullanmazlar kendilerine has çubukları vardır. Dışı kızarmış içi hafiften çiğ olan yemekler onların en önemli kurallarıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir