Çevrenin Korunmasında Eğitimin Önemi

Çevrenin korunmasında aktif olarak görev alan kişiler eğitim görmüş kendilerini cahillikten kurtaranlardır. Çevrelerinin kirlenmesinin sonuçlarını bilen kişiler çok daha dikkatli şekilde hareket eder. Çevrenizi korumak için eğitim gerekli olduğu görülmüştür. Cahil bir insan bilgisiz olduğundan çevresine atacağı ufak bir çöp parçasının zarar vereceğini dahi düşünmez. Atacakları çöplerden dolayı çevremizin kirlenmesinde bir çok canlının geleceğini tehdit eder.

Eğitimsiz insanın dünyaya bakış açısı çok farklıdır. Biz kendimizi eğitimli olarak görüp çevremizi kirletmemiz durumunda gelecekte karşılaşabileceğimizin sorunları öngörebiliyoruz. Bunların temelinde eğitim olup bilinçli bir toplum daha çok çevresine duyarlı davranır. Kişiler yüzlerce yıl boyunca eğitimiz kalarak veya görmezlikten geldiğinden bugünkü çevre sorunları kendisini göstermiştir.

Eğitimli insan geleceği de düşünür. Duyarlılığı gelece nesillere temiz bir gelecek bırakma hayalidir. Bir çöpün doğada parçalanarak kaybolması için uzun yıllar gereklidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir