Canlıların Yaşamlarını Sürdürebilmeleri İçin Nelere İhtiyaçları Vardır

Canlılar Nelere İhtiyaç Duyarlar, Canlılar Yaşamak İçin İhtiyaç Duydukları yaşamak için en temel üç temel kaynağı vardır bunlar su, hava ve beslenme olmaktadır.

Su: Canlıların yaşamlarını sürdürebilmeleri için en değerli kaynakları ise su olmaktadır. Su olmadığı takdirde çok kısa süre içersinde ölürler. Canlıların vücutlarının büyük bir kısmı sudan oluştuğundan dolayı sıvı almaları gereklidir. Vücudumuz için önem olduğu gibi kanımızın akmasını sağlamaktadır. Yediğimiz besinlerin dahi sindiriminde görev almaktadırlar.

Hava: Nefes alıp vermemiz için havaya yani oksijene ihtiyaç duyarız. Yemek ve su olmadan yaşanabilir ama havasız en fazla bir iki dakika boyunca yaşayabiliriz. Bitkilerin dahi en yaşamını sağlamak için havaya ihtiyaç duyacaklardır. Yaşadığımız her yer hava tabakası ile çevrili olduğundan dolayı rahatlıkla nefes alıp verebiliriz.

Beslenme: Canlıların bir noktadan sonra büyüme ve gelişmelerini sağlayan aldığı besinler sayesinde olmaktadır. Bize bu özelliği kazandıran ise yiyecekler olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir