Bir Yolun Güvenli Olup Olmadığına Nasıl Karar Verilir

Çocukların en çok zaman geçirdikleri ev ve okul yoludur. Sabahın erken saatinde uyku bir şekilde okula doğru yolculuk yaparlar. Okul çıkışında yorgun halsiz bir şekilde eve gelirler. Küçük yaştan itibaren devamlı yolda olan çocuklar için bilinmesi gereken kullandıkları yolun ne kadar güvenli olup olmadığıdır. Yollarda bilindiği üzere bin bir çeşit araç bulunuyor. Dikkatsiz sürücüleri saymakla bitiremediğimizden dolayı yol güvenliğini bilmeliyiz.

Yolların güvenli olup olmadığını anlamanın en güzel yolu kuralları olup olmadığını anlamaktır. Karşıdan karşıya geçilecek alt geçit, üst geçit veya trafik lambalarının olup olmadığı bilinmeli. Yolda güvenliğin sağlanması önemlidir araçlar konusunda dikkatsiz davranırsak kazalara sebep olabiliriz.

Karşıdan karşıya geçerken yoldan geçen araçları takip etmeliyiz. Araçların geçmediği zaman karşıdan karşıya geçebiliriz. İlk önce sola, sonra sağa ve tekrardan sola bakarak karşıya geçebiliriz.

Trafik işaretlerinin olup olmadığı takip edilmeli. Hızlı geçen araçlardan dolayı uzakta olduğunu görsek dahi kısa zamanda yanımıza yaklaşabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir