Bir İcat Yapmak İstediğinizde İlk Denemenizde Başarısız Olsaydınız Ne Yapardınız

Bilim adamı olsaydık eğer çalışmalarımızda diğer bilim adamlarını örnek alarak yapardık. Yaşamları boyunca bir çok deneme yapmışlardır ancak sadece bir kaçı sonuca ulaşmıştır. Olmayanı bulmak için çalışmalar yapmak gerekir. Başarıya ulaşmayan denemeler tekrarlanarak yeniden yapılır. Gidilen yol güzergahı değiştirilerek hareket edilir. Bir çok deneme yapılacaktır ancak hepsi başarıya ulaşmayacaktır. Bazen hatalardan dolayı sıkıntılar ortaya çıkacak bunun önlenmesi için bilim insanı olarak düşünmeliyiz.

İcadın yapılması emek gerektirir. Çok yönlü araştırma gerektireceğinden dolayı ortaya çıkana kadar yanılma payı olabilir. Ufak hatalar istenilen sonucun ortaya çıkmasını engeller. Eninde sonunda doğru cevaba ulaşmak hatalar gerekir. Hataları görmezsek eğer gerçeğe ulaşmamız mümkün olmayabilir.

İlk değil bir çok deneme de hatalar çıkabilir. Önemli olan geriye dönerek hatanın nerede yapıldığını bulmaktır. Hataların önüne geçerek başarıya ulaşabiliriz. Yapılan hatalardan ders çıkartılmalı, çalışmalarımıza devam etmeliyiz. Asla engeller karşısında yılmamalı mücadelemizi devam ettirmeliyiz. Eninde sonunda azim ve kararlılıkla sonuca ulaşmamız daha mümkün olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir