Bilim İnsanları Olmasaydı Hayatımız Nasıl Olur

Bilim insanları hayatımızı değiştiren buluşlar yaparak insanlığa faydalı olmuştur. Elektriğin icadı sayesinde bir çok alet geliştirilmiştir. Thomas Edison buna vesile olarak internet, bilgisayar, televizyon, telefon, süpürge gibi çeşitli aletlerin ihtiyacı olan elektriğin varlığı ortaya çıkmıştır. En başta bilim adamlarının varlığı olmasaydı sağlık, sosyal, eğitim, ticaret alanında büyük kayıplar yaşardık.

Telefon geliştirilmezdi ve iletişimde büyük sıkıntılar yaşardık. Eskiden olduğu gibi güvercin, duman, yazı ile yapılırdı.

Sağlık sektöründe çeşitli aletler geliştirilmediği gibi tıp oldukça zayıf olurdu. En küçük hastalıklar ölüme sebep olarak hayatımızı olumsuz etkilerdi.

Önemli icatların yapılmasında bilim adamlarının imzası vardır. Bunlar televizyon, bilgisayar, röntgen, telgraf, elektrik, ampul gibi teknolojik icatlar bağı olmuştur.

Bilim bir toplumun gelişmesinde etkili rol üstlenir. Eğitim ve her alanda bilime muhtaç olduğumuz bunların temsilcisi olan bilim adamları insanlığın gelişmesinde etki sağlamıştır. Bilime olan destek her zaman sağlanmalı ve nadiren gelen bu insanların bilgilerinden sonuna kadar faydalanılması lazım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir