Beş Yıl Öncesine Göre Mahallenizde Yaşayan İnsanların Sayısında Nasıl Bir Değişiklik Olmuştur

Hayat her zaman değişkendir, bugün burada olan yarın burada olmayabilir. Gelecekte bizi neyin beklediğini bilemeyiz ancak geçmişimizi hatırlar neler olduğunu karşılaştırabiliriz. Bundan tam beş yıl öncesinde mahallemizde yaşayan insanların sayısındaki değişiklikleri ele alacağız. Ülkemizde nüfus sabit değil devamlı değişken özelliğe sahiptir. Bugün nüfusumuz belli oranda olurken daha sonradan değişim gösterir.

Mahallemizin nerede olduğunu hesaba katarak kendi yorumumuzu yazabiliriz.

Ölümlerin olması, evlenenler, yeni iş bulanların taşınması, insanların daha iyi yerlerde yaşama ihtiyaçlarından dolayı mahalle nüfusunda azalmalar olmuştur. Ancak yeni doğan bebekler, evlenen insanların taşınması, yakınlarda yeni iş bulanların taşınmasıyla nüfus oranında artışlar olmuştur.

Kırsal alanlardan göç eden insanlarda kentsel alanlara taşınmıştır. Mahalle nüfusu böylelikle çok daha artarak kalabalıklaşmaya başlamıştır. Beş yıl öncesinde nüfusumuz daha azken bugün boş evlerde dolmuş daha kalabalık olmuştur. Mahalle nüfusunun artış göstermesiyle beraber insanların yaşamlarında çeşitli değişikliklerde etki etmiştir. Nüfusun sabit kalmadığı çeşitli siyasi olaylarda insanların taşınmalarına nüfusun değişmesine etki eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir