Bayrak İle İlgili Kompozisyon

Bayrak bir milletin bağımsızlığını simgeler. Bayrak milletlerin bağımsızlığını sağladığı gibi özgürlüklerine ulaşmalarını sağlayan etkenlerdendir. Özgürce yaşamlarını devam ettirdikleri gibi hakim oldukları toprakların simgesidir.

Bayrağa önem veren bir ulus geleceğine de önem vermiştir. Vazgeçilmez değerlerinden birisi bayraklarıdır. Gökyüzünde dalgalandığı sürece altında tüten ocaklar bağımsızlıklarını anlatır. Sahibi olan insanlar yaşamlarını sonsuzluğa kadar taşıyacaklarını gösterirler. Uluslar bayraklar altında kurularak devam ederler. Bayrağa karşı saygı gösterilmesi gerekir. Yaşayan herkes bayrağına sahip çıkmasını bilmelidir. Her bayrağın tarihte bir hikayesi olarak ulusun en önemli değerlerden birisini simgelemektedir. Rengi ve anlamı ile bayraklar ulusların tarihini anlatarak varlıklarını gösterir. Bayrağını kaybetmiş bir ulus zaman içinde başka bayrakların egemenliği altına girerek yok olurlar.

Bir ulusun yükselmesi için fertlerin değerlerine sahip olması gerekmektedir. Bayrağa karşı asla saygısızlık edilmemeli ve korunmalıdır. Sahip çıktıkları gibi gerektiğinde severek canlarını verebilmeleri gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir