Atatürk’ün Gelecek İle İlgili Düşünceleri

Mustafa Kemal Atatürk, ülkenin kurtuluşunu ve bağımsızlığını hayal ederek kurtuluş savaşını başlatarak vatan topraklarının bağımsızlığa ulaşmasını sağlamıştır. Ülkenin son hali ile neler yapacağını düşünürken modernleşme için ilkeler ve inkılaplar yapmıştır. Hedeflerine yaklaşması için ülkesine göstereceği destek önemli görüldü.

Yurdumuzu korumak için çalışmalar yaparak modern hal almasın sağladı. Düşman işgalinden kurtulan yıkıntılar içinde olan vatan topraklarımızın kalkınması için çabalamıştır. Halkın refahı ve mutluluğu için gerekli olan bütün çalışmaları yerine getirdi. Her yenilik ileri görüşünün eseri olarak günümüzde bile değerler kazanmasını sağlamıştır. Gençlere verdiği öğütler sayesinde ülkelerine sahip çıkmalarını, geleceklerinin ilkelerde olduğunu göstermiştir. Halka verdiği öğütler, yaptığı yenilikler geleceğimizi en güzel şekilde anlatmaktadır.

Yaşamının her alanında vatan için çabalamıştır. Özel hayatı fazla olmamakla beraber yapacağı yeniliklerin ülkesine kazandıracağı hakları düşünerek azim göstermiştir. Gençlere verdiği öğütler sayesinde bugün ülkeyi yöneten insanlar olmayı başarmışlardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir