Atatürk Nasıl Biriydi

Atatürk öyle büyük bir lider ki kelimeler ile anlatmaya haznemiz yetmez. Türkçemizi en güzel şekilde kullanan öğretmenlerimiz dahi dile getirmekte zorlanır kendisini. Her zaman örnek ve başarılı insan olmuştur. Çocukluk döneminde dahi zor dönemler yaşamasına rağmen okulunu başarı ile bitirdi. Herkes ona benzemeye ve kendisini örnek almaya başlamıştır. Hayat hangi şartları getirirse getirsin asla mücadeleden vazgeçmeyerek mücadelesini verdi.

Savaşlara katıldı her savaşta amansız mücadele verip askeri dehasını sonuna kadar kullanmıştır. Osmanlı döneminde dünyaya gelmesinde imparatorluğun artık dış ülkelerin esiri olduğunu görerek Kurtuluş Savaşı başlattı. Türk milletinin inancı ve bağlılıkları sayesinde önemli yerlere yükselmeyi başarmıştır. Vatan haini ilan edilmesine rağmen mücadele etmekten asla vazgeçmedi.

Vatanı milletini çok severdi onu tarif edenler vatansever olarak anlatırdı. Çanakkale savaşından bir çok savaşa kadar aynı yolda ilerlemiştir. Atatürk’ün anılarından birisinde sağ cebinde bulunan saati onu ölmekten kurtarmıştır. Savaşlarda kendisine bir hayat çizerek yaşamına sağlıklı şekilde devam etti.

Atatürk sözlerini asla esirgemezdi söylemek istediklerini en güzel şekilde dile getirirdi. Düşündüklerini sevdiklerine olduğu gibi söylerdi. Halk adamı olup halkın huzurunu ve mutluluğunu daima düşünürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir