Aslan Yattığı Yerden Belli Olur Atasözü İle İlgili Kompozisyon

İnsanların nasıl ve kim olduğu yaşadıkları yerden belli olur. İnsan yaşadığı yeri özenli ve düzenli tuttuğunda onun ne kadar mühim bir insan olduğunu düşünürüz. Dağınık her şey birbirine karışmış bir evde yaşayan insanın sosyal statüsünün oldukça düşük olduğunu anlarız. İnsanların kim olduğunu anlatan yaşadığı yerdir.

Hayatın her alanında insanlar çeşitli işlerle meşgullerdir. Herhangi bir işle meşgul olmayan insanlar temizliklerini yapmazlar. Kendilerini salıvermiş bir halde yaşamlarına devam ederler. Temiz, derli toplu, düzgün bir insan ise özel hayatında başarıyı yakalamış olandır. Aslanda yattığı yerden belli olan insandır. Güçlü kuvvetli hayvan olan aslan ormanlarda liderlik yapar. Yaşadığı yerde herkese göre çok daha güzel rahat yerdir. Aslan kendine yakışacak bir yerde yaşamını sürdürmektedir. Şahit oldukları olaylar karşısında dürüst, örnek davranışlar sergilerler. Hayatın gerçekleşmesinin temennisi iyi ifade edilmiş olmasıdır.

Atasözünde anlatılan başarılı önemli yerlere gelmiş liderlik sıfatlarına sahip insanların yaşadığı yerlerdir. Ülke liderlerinin, zenginlerin, başarılı insanların yaşam alanlarını göz önüne alınca güzel yaşam alanları olduğudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir