Amerika Ne Zaman Keşfedildi

Amerika’nın keşfi tarihi değiştiren olaylardan biridir. Yeraltı ve yerüstü madenleri bakımından zengin olması ile ülke kendi ihtiyaçlarını tamamen karşılamaktadır.

Amerika’nın keşfi ünlü gezgin kaşif olan Kristof Kolomb tarafından 1492 yılında yapılmıştır. Kıtaya ilk ayağını bastığında Hindistan’a ulaştığını düşünmüştür. Uzun yıllar boyunca burada yaşamış hayatını kaybetmiştir. Keşif 1507 yılında İtalyan kaşif olan Vespuci tarafından yeni bir kıta olduğunu iddia ederek ortaya çıkmıştır.

Kristof Kolomb, macerasında dünyanın yuvarlak olduğunu kanıtlamak için yola çıkmıştır. Çin ve Hindistan’a varacağını düşünerek yol almıştır. Ancak ayak bastığı kıtanın Amerika olduğunu bilmeden hayatını kaybetmiştir. Amerika’nın keşfi 1507 yılında resmiyet kazanmıştır, asıl keşif 1492 yılında Kolomb tarafından yapılmıştır.

Amerigo Vespucci
İtalyan kaşif Amerika’nın keşfi ile birlikte buraya Yeni Dünya adını vermiştir. 1507 yılında keşif gerçekleşerek resmiyet kazanmıştır. Dünya’nın ikinci büyük kıtası olma özelliğine sahiptir. Atlas Okyanusu, Büyük Okyanus, Kuzey Buz denizi parçaları bulunur. Yüzölçümü 42.000.000 kilometrekaredir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir