Allah’a Niçin Şükretmeliyiz

Allah’a kainatın yaratıcısıdır, insanlara en başta verdiği candan dolayı ona sonsuz kez şükretmeliyiz. Hayat bize çok şey öğretir, inançlarımız doğrultusunda bizde rabbimize şükürlerimizi sunarız. Herkesin kendi rızkı vardı bu rızıklar yaşamları boyunca kendilerine verilir. Beslenmesinden aile hayatına kadar her şey sunulmuştur. Her şeyi bilen, gören ve işiten Allah’a bizlere bunları verdiği için şükredebiliriz.

Bize verilen nimetler sınırsızdır. Allah, ayetlerinde insanlığa verdiği nimetlerden bahsetmektedir. Sayısız nimet insanlığın yaşamına sunulmuştur. En başta bizim yaratılışımız dahi mucize. Görmemiz, duymamız, işitmemiz, hissetmemiz hepsi için ayrı ayrı şükür gerekir. Bizde Allah’a var olan sevgimizi göstermek için şükrederek verebiliriz. Günlük hayatımızda ufak olaylarda dahi şükrederiz. Bugünleri gördüğümüze yaşadığımıza hepsi için ayrı ayrı şükürlerimizi sunarız. Hayatta olduğumuz müddetçe şükür gerektirir. Allah’a hamdolsun, şükürler olsun, çok şükür diyerek şükürlerimizi sunabiliriz.

Şükretmek sadece sözde olmayabilir, namaz kılmak, ibadet etmek, hacca gitmekte birer şükürdür. Allah’ın rızasını kazanmak adına onun verdiklerine şükrederek gösteririz. Bize verdikleri nimetlerin değerini bilerek kabulleniriz. Yaşamımız boyunca her türlü şükürleri sunarız.

Bizi yaratan Allah’tır, yaşatan, etrafımızdaki her şeye sahipsek alemlerin yaratıcısının sayesindedir. Bize verdikleri için her zaman şükrederek ibadetimizi etmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.