Akraba Evliliğinin Sakıncaları Nelerdir

Akraba evliliği günümüzde oldukça fazla olmaktadır. Özellikle insanların gelenek ve göreneklerine bağlı şekle herhangi bir sakınca görmemektedirler. Geçmiş yıllarda ülkemizde akraba evliliği oldukça fazla olmaktadır. Genelde insanlar sahip olduklarının bölünmemesi ve kızlarının yabancıya gitmemesi için akraba evliliklerini desteklemektedir. Oldukça yanlış davranış olarak kişilerin hayatları olumsuz etkilenir.

Akraba evliliği aynı genleri taşıyan insanların evlenmesidir. Doğacak olan çocuklarda baskın olan genler ortaya çıkarak sağlık sorunları ile birlikte dünyaya gelirler. Akraba evliliğinde insanlar oldukça zorlu dönemler yaşarlar. Çocukların sakat gelmesi ailesel olarak sorun yaşamaları demektir. Çocuklar kendi ihtiyaçlarını karşılayamadıklarından dolayı devamlı olarak bakıma ihtiyaç duyarlar. Yaşamları zorluklar içerisinde olması onların sosyal olarak faaliyetlerini de olumsuz etkiler. Hayatımıza olumsuz olarak yaşayacağımız sıkıntılar hayatımız boyunca bizleri engelleyecektir.

Ailelerin gerek aile hekimlerinden alacakları bilgiler doğrultusunda evliliklerini yapmalıdır. Cahil kalan kısımlar akraba evliliğini destekleyerek hayatları boyunca unutamayacak hatalar yapmaktan kaçınmazlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir