Akıl Kişiye Sermayedir Sözünün Anlamı

Her insan doğuştan aklıyla doğarak büyüme ve gelişme evresinde çevresindeki etkiler doğrultusunda gelişir. Ancak her insan aklını doğru şekilde kullanamayarak değerlendiremez. Kişiler beden gücü ile para kazanırken aklını kullanan kişiler ise aklıyla para kazanır. Her insan sahip olduğu yetenekleri doğru şekilde kullanamaz. Zamanı mantıklı ve doğru şekilde kullanarak zararlardan uzaklaşırlar. Beynini geliştirenler aklını doğru şekilde kullanarak geleceklerini başarı ile sağlarlar. İnsanların yüksek standartlara ulaşmasını sağlayan akıllarını doğru şekilde kullanmaları olmuştur.

Geçimini sağlayacak kadar geliri olmadığı gibi parası olmayabilir. Kişi akıllıysa ve aklını kullanarak ihtiyacı olan parayı elde edebilir. Para kazanıp hayatını devam ettirebilir. Akıl yoksunu kişileri yönlendirecek insanlar sayesinde yatırım yaparak kazanç elde ederler. Zengin olup akılsız olan kişiler ise yatırımlarından kayıp elde eder. Kazancın sağlanması için gelirlerin doğru şekilde elde edilmesi gereklidir.

Ticaret alanında yapılacak olan yatırımlar akıl yatırımıdır. Doğru zamanda doğru işe yatırım yapmak size gelir getirir. İnsan elindeki sermayeyi kullanarak büyük yatırımlar yapabilir. Kısa zamanda parayı katlayarak yükselmesini sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir