Aile ve Ülke Ekonomisi Bakımından Tasarruflu Aydınlatmanın Önemi

Tasarruflu Aydınlatmanın Ekonomi Bakımından Önemi, Elektrik Tasarrufunun Aile ve Ülke Ekonomisine Katkısı

Aydınlatma teknolojileri için kullandığımız elektrik günümüzde oldukça önemli olup yüklü faturalara sebep olabilmektedir. Akşamları ve günlük olarak kullandığımız teknolojik ürünler elektrik sayesinde inanılmaz derecede elektrik harcanıyor. Fatura günü geldiği zaman yüklü bir rakamla karşılaştığımızda ne yaptığımızı soruyoruz.

Yapılacak tasarruf ile birlikte ailemizin ve ülkemizin ekonomisine fayda sağlamış olabiliriz. Elektrik enerjisin karşılayamadığımızdan dolayı aydınlatma konusunda ihtiyaç duyarız. Son yıllar enerji olarak tüketilen miktar her geçen yıl daha çok artış gösteriyor. Gerekmediği zaman elektrikleri kapatalım oturma odasında oturduğumuz zaman salonun lambasının yanması anlamsız olurdu. Sahip olduklarımızın değerini iyi şekilde bilmemiz gereklidir. Sarı lambalar yerine floresan ve tasarruf lambalarından kullanılması gereklidir. Normal lambalara göre daha az harcadığından dolayı tasarruf etmiş oluruz. Kullandığımız beyaz eşyalar A+ olmasına dikkat ederek enerji tüketimi azaltmış oluruz. Gerekmediği zamanlar televizyon açık olmaması fişini çekmemizde dahi elektrik tasarrufu sağlanır.

Her evde yapılacak olan tasarruf ile birlikte enerji tüketimiz ülke genelinde azalmış olup büyük tasarruf sağlanır. Yurtdışından herhangi elektrik almamıza gerek kalmayıp döviz ülkemizde kalacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir