10 Kasım Okullar Tatil mi?

Her yıl düzenli olarak Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu olan Atatürk için ayrılan haftadır. Atatürk haftası olarak kutlanan 10 Kasım ülkemizin dört bir yanında tören ve kutlamalarla anılmaktadır. Öğrencilerin daha çok merak ettiği 10 Kasım tarihinde okulların tatil olup olmayacağı olmuştur. Bizde buna eokulbilgi.com olarak cevaplandırmak istedik. Açıklık getirerek bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır.

Atatürk’ü anma günü olduğundan dolayı 10 Kasım 2014 tarihinde tatil olmayacaktır. Okulda çeşitli törenler, kutlamalar ve metinler okunarak günün önemi vurgulanabilir.

Atatürk 10 Kasım 1938 yılında 9’u 5 geçe gözlerini yummuştur. Atatürk’ün vefatı ile birlikte ülkemizin kurucusu olmasını da göz önünde bulundurarak onun yolundan gitmemiz gerekmektedir. Çeşitli yerlerde kutlamalar yaparak hatırlanmalıdır. Atatürk’ün hayatı ve hedefleri doğrultusunda filmler ve yazılar okunarak insanlara bilgi verilmektedir.

Resmi törenlerin çoğu Ankara’da Anıtkabir’de olacaktır. Türkiye her yıl yas tutarak Atatürk’ün vefatını hatırlamaktadır. Atamız ile sırt sırta savaşmış büyüklerimizin anlattığı hikayeleri ve öyküleri dinleriz. Unutulmaması gereken günlerden birisidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir