Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar

Birey olarak yaşadığımız toplumdaki yerimizin farkına varmalı, toplumsal kurallara uymalıyız. Apartmanlarda ortak kullanım alanı olduğundan herkesin birbirinin hakkına saygı göstermesi gerekir. Apartmanlar ortak yaşam alanlarımızdan olmaktadır. İyi değerlendirerek yaşam kalitemizi yükseltebiliriz bunun için apartmanda yaşayan diğer kişilerin haklarına saygı duymaktan geçtiğini bilmeliyiz. Ev sahipleri olduğu gibi kiracılarında bu haklara saygı göstererek uyması gereklidir. Yaşam sürdüren herkesin düzenin düzgün bir şekilde devam ettirebilinmesi için ortak kuralları benimsemeleri gereklidir.

* Kapının önünde ayakkabı, terlik, sandalet veya eşya bırakılmamalıdır.

* Kişisel eşyalarımız varsa içeriye almalıyız kapının önünde görüntü kirliliği oluşturmaktadır.

* Çöpleri dışarı koyarken çöp saati içersinde bırakılmalı erkenden bırakılan çöpler merdivenlerde kokuya sebep olabilir.

* Asansörlerin içinde herhangi bir yiyecek veya kuruyemiş tüketilip çöpler yerlere atılmamalıdır.

* Balkonlar ve dış cephe apartmanın rengini bozacak bir renkte boyanmaması gereklidir. Boya yapılacaksa yönetici tarafından karar alınır renk seçilir.

* Balkondan aşağıya sofra bezi silkelenmemelidir. Çöpler aşağıya atılıp alt katta yaşayan kişilerin balkonu kirletilmemesi gereklidir.

* Yüksek sesle konuşulmamalıdır, televizyon, radyo, bilgisayarın sesi kısık olmalıdır.

* Taşıyıcı kolonlara zarar verebilecek hiçbir çalışma yapılmaması gereklidir.