Türk Böbrek Vakfı’nın Kuruluş Amacı Nedir

Türk Böbrek Vakfı, Türkiye’de böbrek hastalarına ücretsiz sağlık hizmeti veren vakıftır. Vakıf gönüllülük esası ile faaliyetlerini sürdürür. Vakıf aldığı bağışlar sayesinde hizmetlerini daha geniş kitlelere ulaştırabilir. Sağlık alanında vakıfların faaliyetleri hastalara bir umut oluyor. Böbrek hastalarının sağlık hizmetlerinden güvenilir, kolay faydalanabilmesi için sağlık hizmeti vermektedir.

Türk Böbrek Vakfı 1895 yılında kurularak böbrek hastalarının tedavisinde etkin rol üstlenen vakıftır. Böbrek hastalarının tedavi ihtiyaçlarını karşılayarak yardımda bulunmaktadır.

Böbrek hastalarının rehabilitasyon ihtiyacı, diyaliz tedavisi ve kalıcı tedavileri vakıf tarafından karşılıksız karşılanmaktadır.

Böbrek hastalığına yakalanan kişilerin tedavisi, ihtiyaçlarının giderilmesi için çalışmalar yürütür. Böbrek hastalığı konusunda halkı bilinçlendirmek, sağlıklı olmanın yollarına göstererek toplumsal proje yürütür.

Böbrek hastalığının tedavisi konusunda ulusal araştırmalar yapar, tedavi yöntemleri ile ilgili haberleri yayınlar. Böbrek naklinin yaygınlaştırarak organ bağışını destekler. Böbrek hastalarının tedavi olmaları için destek olur. Halkı bilinçlendirerek tedavinin yayılmasını sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir