Suyun Bilinçsiz Kullanılması Geleceğimizi Nasıl Etkiler

İnsanlar dışında hayvanlar, bitkilerin yaşamlarını sürdürebilmeleri için suya ihtiyaçları vardır. Yaşayıp çoğalarak nesillerini devam ettirebilmeleri için gereklidir. Doğal kaynaklar arasında ne önemlisi olup canlıların vazgeçilmezdir. Suyun olmaması ile canlılar yaşayamaz, canlıların olmaması havanın, toprağın ve ekosistemin yok olmasına neden olur.

Aç kalabiliriz ama su içmeden duramıyoruz. Yaşamamız için suyun gerekli olduğunu kabul etmemiz gerekmekte. Su en önemli ihtiyacımız olduğunu kabul etmeliyiz. İnsan vücudunun %75’i dahi sudan oluştuğunu düşünürsek her şeyimiz olduğunu açıkça görebiliriz.

Suyun bilinçsiz şekilde kullanılması doğal kaynaklarımızın zarar görmesine neden olmaktadır. Doğal kaynaklarımız su olduğundan tasarruflu şekilde kullanarak kirlenmesinin önüne geçmeliyiz. İnsanlar ve canlıların yaşamlarını sürdürebilmeleri için gereklidir. Beşeri faktörlerin etkisinde su kullanılabilir ama doğanın diğer sakinleri olan hayvanlar ve bitkiler zarar görürler. Bilinçsizlik insanlığın sonunu getireceğinden korunmalıdır. Doğada yaşayan tüm canlılar suya ihtiyaç duyar, kirlenmesi sonucunda hastalanırlar. Uzun yıllar sonra tasarruflu kullanılmamasına bağlı olarak doğa, canlılar susuz kalarak zarar görürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir