Oyun Oynarken Nereleri Tercih Edersiniz

Çocuklar gününün büyük zamanını sokakta oyun oynayarak geçirebilir. Arkadaşları ile birlikte sosyal faaliyetlere katılan çocuklar gün boyunca oyun oynarlar. Oyun alanları tercihleri çocukların can güvenliği için önemlidir. Sokaklar araçların ulaşımı için yapılmış olduğundan çocuklar içinde tehlike yaratmaktadır.

Geniş alanlar, oyun parkları çocukların oyun oynayabileceği uygun alanlardır. Aracın geçmediği yerde oyunlarını güvenle oynayabilirler. Oyun alanlarında soyulmuş elektrik telleri, taşlar, demir çubuklar olmaması gerekir. Çocuklar yere düştüğünde olası yaralanmalara karşı önlem alınmalıdır. Toprak alanda oynanan oyunlar çok daha güvenli ortam yaratmaktadır. Çocuklar için uygun alanlar parklar, araçların geçmediği yerler olabilir.

Çocuklar genellikle futbol, körebe, yakalamaca, seksek gibi oyunlar oynamaktadır. Evlerine yakın alanlarda oynamayı tercih ederler. Ebeveynler bu konuda çocuklarına uygun alanlar yaratmalıdır. Site içerisinde yaşayan çocuklar için uygun alanlar bulunmaktadır. Ebeveynlerin gözetiminde çocuklar oyunlarını oynayabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir