Orman Bekçiyle Değil Sevgiyle Korunur Anlamı

Ormanlar en büyük mirasımızdır. Sahip çıkılması gereken, gelecek nesillere bırakılması gereken insanlığın mirası. Yapılar betonlaşmalar yerine fidanlar ekilmeli, yeni ormanlara yer açılmalı. Ormanların yok olması dünyamızın yaşanamaz bir yer olması demektir. Dünyadaki denge ve düzen ormanlara da bağlıdır. Aldığımız oksijen, canlıların yaşamı, temiz hava hepsini ormanlardan karşılarız. Bize tabiatın sunduğu değerlere sahip çıkmalı korumalıyız.

Ormanlar tüm insanlığın ortak mirasıdır. Geleceğe bırakılan mirastan çocuklarımız faydalanacak. Gelecek nesillere bırakmamız gerekir. Ormanları korumak için bekçi bir yere kadar önemli olan sevmek sahip çıkmak. Seven insan ormanlara zarar vermez, sevgisizlik ormanları yok eder. Kimse gözünü ormanlık alanlara yapı kurmaya dikmez. Buradaki yerleri korur sahip çıkar. Ormanların korunması her şeyden önemlidir. Orman bilincine ulaşan insanlar zarar gelmesinin önüne geçer. Seven insan ormana sahip çıkmak için çaba gösterir. Ormanlar sevgiyle korunmuş olur asırlar boyunca gelecek nesillere taşınır.

Ormanların korunması için bekçi dikilmemeli, orman sevgisi öğretilmeli. Doğaya sevgi ile bağlanan insan korur, sahip çıkar zarar görmesinin önüne geçer. En etkili biçimde koruma şeklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir