Okul Kuralları İle İlgili Kompozisyon

Okullar toplumdaki bireyleri eğiterek geleceğe yetenekleri ve bilgileri ile hazır hale getiren yapılardır. Bilim, sanat, teknoloji, tasarım, edebiyat ve daha bir çok alanda eğitim vermektedir. Okullar öğretmenler ve öğrencilerin ortak kurallara uymaları gereken yerdir.

Yüzlerce öğrencinin sağlıklı ve kaliteli eğitim almaları için kurallara uymaları gerekir. Verilen eğitimin amacına ulaşması için herkesin düzen için koyulan kurallara uyması gerekir. Ortak kullanılan alanlarda saygının artması insanların birbirine olan sevgisini arttırır. İnsanları sınırlamak ve terbiye etmek olarak görülmemeli. Geleceğe hazırlayarak daha verimli çalışmalar yapılmasına olanak tanır. Kurallar her çalışma ortamında bulunur. Yapılması gerekenler ve yapılmaması gerekenler olarak karşımıza çıkar.

Okul eğitimin ve öğretimin olduğu yer olarak geleceğe hazır olmamız için kurallarla yaşamayı öğretir. Okuldan öğreneceğimiz bir çok şey vardır, yapılanlar öğretilenler bizim içindir. Düzenin getirdiği başarı eğitim öğretimde de olmaktadır. Sadece kitap ve defterler insanı geleceğe hazırlamak toplumsal olarak uyum sağlamak düzende geleceğe hazırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir