Ne Ekersen Onu Biçersin Kompozisyon Kısa

Hayat insanı çeşitli yerlere götürür. Yaşamımızın devamında alacağımız kararlar gün gelir devran döner bizi bulur. Bugün bir insana iyilik yapmışsak eğer yarın o iyiliğin karşılığını görürüz. Her davranışımızın ileri de bize dönüş yapacağını bilerek hareket etmeliyiz.

Hayat insanları yönlendirir, bazen iyi bazen kötü olarak yaşamımıza devam ederiz. Bugün iyilik yaptığımız biri, yarın bize iyilikle dönebilir. Her şey öyledir, ne yaparsak yapalım karşımıza bir gün çıkacaktır. Hayatta bizi bu şekilde yönlendirmektedir. Mutlu ettiğimiz biri bir gün bizi mutlu etmek için çabalayacaktır. İyilikler de kötülükler de aynı şekilde karşımıza çıkacak. Güzel davranışlar da aynı şekilde bize dönerek hayatımızın bir parçası olacaktır. Mutlu olmak için çabalamak gerekir, kendimiz için değil aynı zamanda çevremizdekiler için yapmalıyız. Hayatın her alanında bir şeyler karşımıza çıkabilir. Bizde bunları bilerek hareket etmeliyiz. İyiliğin iyilikle, kötülüğün kötülükle karşımıza çıkacağıdır.

Atalarımız ne ekersen onu biçersin sözünde bugün yaptıklarımızın yarın karşımıza çıkacağını göstermiştir. İyi bir şeyin iyi olarak, kötünün de kötü olarak geleceğidir. İyilik yapıldığında kendimiz için iyilik yapmış oluruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir