Korkusuz Nasıl Olunur

Doğduğumuzdan itibaren sahip olduğumuz çeşitli yetenekler vardır. Bunlardan birisi korkusuzluktur. Genlerimizden bize aktarılıp yetiştiğimiz çevre doğrultusunda kendimizi çok daha fazla geliştiririz. Doğuştan ve sonradan kazanılabilir. Korkularımız olup bundan etkileniyorsak önleyerek korunabiliriz de. Korkusuzluk sadece cesur insanların işidir.

İlk önce korkularınızı tespit ediniz. Bunların üstesinden gelmek için onlarla mücadele etmelisiniz. Korkularınıza karşı vereceğiniz mücadele sizi çok daha güçlendirecektir.

Kendinizi rahat bırakıp çevrenizdeki olanlara boyun eğmeyin. Bu yüzden korkusuz bir yapıya sahipseniz zamanla onu kaybedebilirsiniz. Mücadele eden bir tavrınız olması gerekebilir.

Cesaretli olan kişilerle birlikte yaşamaya çalışınız. Onlar size yol göstererek öğrenmek istediklerinizi en güzel şekilde öğreteceklerdir.

Hayat yamaya değer olduğunu bilerek boyun eğip bir noktaya gelinmeyeceğini bilmelisiniz. Korkularınızdan arınmak sizin güçlenmenizi sağlar.

Korkusuzların hayatta kaybedecek bir şeyleri yoktur. Sevdikleri ve değerler verdikleri olunca onları kaybetme korkusu korkaklıktır. Sizi zayıflatan her şeyden uzak durmalısınız.

Duygularınızı kontrol altına alın. Onları yönetemedikten sonra asla korkusuz olamazsınız. Acımasız olup sonunuzu düşünmeden hareket etmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir