Kırmızı Işıkta Neden Durulur

Kırmızı Işıkta Neden Durmalıyız, Kırmız Işıkta Ne Yapılır

Trafikte kırmızı ışıklara dikkat edilmesi gerekiliyor. Sürücüler ve yayalar içinde anlam taşır. Bunlara uyulmadığı sürece insanların hayatını tehlikeye sokabilir yaralanmalar kazalar meydana gelir. İkaz işaretlerinden olup iki tarafında ışıkları takip edip özellikle kırmızı ışıkta yapılması gerekenleri bilmelidir. Kazaların önlenmesi için ışıklara hür dikkat odaklanılması gerekmektedir. Odaklandığımız sürece kişilerin zarar görmesi engellenir.

Yayalar için kırmızı ışığın anlamı genelde karşıdan karşıya geçitlerde kullanılır. Onlar için yapılan trafik lambalarında kırmızı ışık görüldüğü takdirde durulması gerekmektedir. Kırmızı ışık yanarken araçlar için yeşil yani geç ışığı yanacağından dolayı sıranızı beklemelisiniz.

Araçlar için kırmızı ışık dur anlamına gelmektedir. Araçlar durup yayaların geçmesini beklemelidir. Kendilerine geçiş hakkı gelmeden geçmemeleri gerekip uzaktan görüldüğü takdirde yavaşlanarak durulması gerekir. Yayalar geçeceğinden dolayı trafik kazaların önüne geçilmiş olunur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir