İnsanlık Tarihinin En Önemli Buluşları Nelerdir

Tarih boyunca mucitler ve bilim insanları tarafından çeşitli çalışmalar yapılmıştır. Kimileri hedeflerine ulaşırken diğerleri ise bir taslak olarak kalmıştır. Tarihte yapılan en önemli icatlar ve onların insan yaşamına etkilerini incelemiş olacağız.

Yazı: İlk kez tarihte Sümerler tarafından bulunarak kullanılmaya başlandı. İnsanlık için en önemli buluş olduğu söylenebilir. Binlerce yıl öncesinden elde edilen bilgiler yazılar sayesinde günümüze taşınabilir oldu. İletişim arasında insanlara yol gösteren araştırmalardan olmuştur.

Tekerlek: İcadı kimin tarafından yapıldığı bilinmemesine rağmen ağır yüklerin taşınmasını sağlayan yapı oluşturulmuştur.

Elektrik: Günümüzde kullandığımız elektronik aletlerin bütünü elektrik ile çalışmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ve ona katkı sağlayan elektrik olmaktadır. Hayatımızın her alanında kullandığımız teknolojik ürünlerdir.

Cep telefonu: İletişim alanında insanların birbirleri ile mesafe tanımaksızın görüşebildikleri ağın parçasıdır. Günümüzde iletişim kurmak oldukça kolay olmaktadır.

İnternet: 1991 yılında yapılan askeri düzenleme sayesinde internet ağının temeli atılmıştır. İletişim ve haberleşme bakımından oldukça önemlidir. Günümüzde neredeyse herkes internetten yararlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir