Heves İle İlgili Deneme

Heves hayata karşı insanların istekleri ile belirlenir. Hevesi olan insanlar hayallerine ulaşmasında yardım alabileceği duygulardan birisinin desteğini almış olur.

Hevesli olmak güzeldir, aşırıya kaçılmadığı sürece insanların yaşamlarına zarar vermez. Hevesli olan kişiler ulaşmak istedikleri noktalara kolay şekilde ulaşır olurlar. Örneğin çocuğun okula gitme hevesi, tatile gitmek veya bir oyuncağın kendisine beklemekte hevestir. Heves olumlu olduğu sürece faydası olur, aşırıya kaçınıldığı zaman ise zararları insanlar üzerinde kaçınılmaz hale gelmektedir. Heveslerimiz olduğu müddetçe mücadelemiz olur, yanlış kararlar üzerine olursa eğer insanlar zaman içinde kayıplara neden olmaktadır. İstediklerinden daha çok hırsa dönüşerek kurbanı olması kaçınılmaz hale gelir.

Doğru kararlar alındığı sürece heves faydalı olacaktır. İnsanlar hevesli olduğunu çok ister, sahiplenir ve korur. Hevesi geçtiği zaman ise sahip olduklarını kaybeder. Hevesin doğru kararlar üzerinde olması her zaman başarıyı gösterecektir. Yanlış kararlar başarıyı örterek zarar getirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir