Hazıra Dağlar Dayanmaz ile İlgili Kompozisyon

İnsanlar sahip olduklarına fazla güvenirler, hiç beklemedik anda ise neye uğradıklarını şaşırırlar. Miras kaldığı zaman kendisine ömür boyu yeteceğini düşünür ama harman vurup savurduğu zaman geriye bir şey kalmadıkları bilinir. Çok kazanıp birikim yapmaktansa devamlı bir iş olup musluktan su akması çok daha iyidir. Çalışmayarak çok parası olmasını isteyen kişiler aslında yanılırlar. Hazır olanın bitmesi an meselesidir, her geçen gün azalarak zor durumda kalabilirler.

İnsanlar, iyi bir yaşam istiyorlarsa eğer kendilerine devamlı iş bulmalılar. Sahip olduklarına güvenerek bitmeyeceklerini düşünerek elbet bitecektir. Çalışmak insanların kazanması sahip oldukların üstüne bir şeyler katmasını sağlamaktadır. Ne zaman harcadığımızdan fazlasını kazanırsak eğer o zaman sahip olduklarımızı koruyabiliriz. Hazır yemekten kurtularak ileriye yönelik önemli yatırımlarda bulunabiliriz. Değerler korunur bunların zarar görmesinin önüne geçilir.

Hazır olana dağ dayanmaz bunu benimsememiz gerekir. Kalan bir miras olsa da ebediyen yetmeyeceği gibi yedikçe her geçen gün azalır. Elimizdekilerin değerini bilip onlara bir şeyler katmak için çalışmalı ve değirmen devamlı olarak dönmesi gerekmektedir. Bizimde en asil görevimiz bunu sağlamak olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir