Duygular ile İlgili Kompozisyon

İnsanlar duyguları ile hareket ederek yaşamlarını sürdürürler. Duygular günlük hayatın her alanında insanların yaşamında yer edinir. Bizler duygulara göre mutlu olur ya da acı çekeriz. Çevremizde olup bitenleri takip ederek duygularımızın hareketliliğini yaşayabiliriz.

Hissetmeden duygusuz şekilde yaşayamayız. Herhangi olay karısında öfke, sempati, kızgınlık, mutluluk gibi çeşitli duygusal tepkiler verilir. Bunlar insan yaşamında olan duyguların göstergesidir. Verilen tüm tepkiler duygularımızda olan değişikliği gösterir. Gördüğümüz her şeye karşı bir çeşit duygu besleriz sevmek yada sevmemek şeklinde olur. Zamanla duygularımız yanlış düşünmemize dahi sebep olabilir. Sağlam adımların atılması için duyguları kontrol ederek doğru kararların verilmesi gerekli görülür. Kendi duygularımızın kontrolünün de olması kararlarımızın doğru yönde olacağıdır. Yenik düşersek eğer sağlıksız kararlar işimizi ve hayatımızı etkileyebilir.

Duygularımız bizi diğer canlılardan ayıran özelliğimizdir. Bu nedenle duygularımızı dinlemeli öyle hareket etmeliyiz. Karar verirken duygularımızı kontrol etmeliyiz. Kararlarımızı etkilememesi bizim kendimize olan profesyonelliğimizi gösterendir. Tüm bunların yapılmış olması mutlu olmamızı sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.