Dünya ve Uzay İle İlgili Yazı

Dünya ve uzay insanlar için her zaman sırrını korumuştur. İlk çağlardan itibaren insanlar dünya ile ilgili çeşitli teoriler öne sürerek birbirlerinin aklını karıştırdılar. Dünya sözde bir öküzün boynuzları üstünde yer alan tepsi halinde olduğuydu. Uzayda görülen her şey göz büyüleyici olduğu gibi insanların inançları doğrultusunda tanrı kabul ettiler. Çıkarcılar ve din adamları bunları kullanarak çıkar sağlamaya çalışmışlardır.

Bitkiler ve bir çok canlı aynı dünyayı paylaşarak yaşamlarına devam ettiler. Toprak ve bitkiler sayesinde temel ihtiyaçlarımız olan meyve, sebze gibi besinlerin üretimini sağlamıştır. Besinler sayesinde sağlıklı bir yaşama ulaşmışızdır. Dünyanın büyüklüğü sayesinde milyarlarca canlının yaşamasına olanak sağlamıştır.

Uzay insanların hep merak ettiği ilk çağdan itibaren astronomiye ilgi duymaları ile araştırıldı. İnsanlar gökyüzünde gerçekleşen olayları her defasında merak ederek neler olduğunu düşünmüşlerdir. Dünyamızı çevreleyen güneş, ay ve yıldızların parıltısı daha çok merklandırmıştır. Güneş parıldaması ve yıldız kayması ise tanrılar tarafından insanlara veirlen bir mesaj olarak bilinmiştir. Uzay tüm insanlar için halen gizemi korumaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir