Cumhuriyeti Biz Kurduk Onu Yaşatacak ve Yükseltecek Olan Sizlersiniz

Atatürk’ün sözleri geçmişten günümüze kadar değerini koruyarak Türk milletine ilham kaynağı olmuştur. “Cumhuriyeti Biz Kurduk Onu Yaşatacak ve Yükseltecek Olan Sizlersiniz” sözünde Atatürk, Türk milletine seslenmektedir.

Atatürk, Cumhuriyeti kendilerinin kurduğunu söyleyerek devamlılığının sağlanması Türk gençlerinin elinde olduğunu ifade etmiştir. Ülkesine bağlı, vatanperver bir millet yetişirse eğer Cumhuriyet’in ilelebet yaşayacağını vurguluyor. Atatürk ve dedelerimizin bin bir türlü zorluklarla kurdukları Cumhuriyetin geleceği bizim elimizde. Eğer çok çalışır ülkemize hizmet edersek ülkemiz kalkınır. Savunma sanayi gelişerek ülkemiz üreten bir ülke haline gelir. Yeni iş alanları kurularak iş istihdamı sağlanır.

Atamızın sözünü yerine getirmek için asil kan damarlarımızda mevcuttur. Cumhuriyete sahip çıkmak için çok çalışmalıyız. Başarıdan başarıya koşarsak eğer ülkemiz kalkınarak güçlenir. Ülkemize sahip çıkmazsak eğer er ya da geç ülkemizde iç savaş çıkacaktır. Günden güne ülkemiz parçalanmaya mahkum kalacaktır. Vatan topraklarının bağımsızlığı için ülkemize en iyi şekilde hizmet etmek gerekir. Atamızın sözünün farkında olarak elimizden geleni yapmalıyız. Kurtuluş savaşında dedelerimiz ülkemize hizmet ederek bağımsızlığımızı kazanmışlardır. Atatürk ve arkadaşları ülkemizin geleceği için Türk gencine güvenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir