Çanakkale Zaferi İle İlgili Yazı

Çanakkale zaferi Türk milletinin azmi ve geleceğinin göstergesidir. Milletimiz kahramanlıklarını cephelerde mücadele vererek zaferlerle göstermiştir. İnsanımız vatan topraklarını savunabilmek için fedakarlıklar yapmışlardır. Zor şartlar altında gerek mücadele ederek kahramanlık göstermişlerdir.

Çanakkale zaferi, Türk milletinin onuru ve gururu olmuştur. Bir tarafta Türk milleti diğer tarafta dünya ülkeleri boğazı geçmeye çalışıyordu. Kahramanlarımızın gösterdikleri mücadele dillere destan olmuştur. İnsanlık tarihi için yaşamanın savaşı olmuştur. Türklerin tüm dünyaya gösterdiği unutulmayacak bir mücadele oldu. Kalplerin taş oluğu milletlerin hatırlayacağı savaştır. Türkün kudretli ve güçlü devlet olduğunu, gerektiğinde halkının seferber olduğunu anlatır. Ulusumuzun kahramanlıkların yaşandığı vatan topraklarına sahip olmalıyız.

Çanakkale zaferi alınmasında isimsiz binlerce kahraman şehit olmuştur. Canıyla, bacağıyla, koluyla vatan borçlarını ödemişlerdir. Yurdun dört bir yanından gelen Mehmetçiklerimiz mücadele etmiştir. Tüm dünyaya “Çanakkale Geçilmez” dedirten mücadele olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir