Atatürkün İnsan Sevgisi Yardımlaşma ve Dayanışma Konularındaki Görüşleri Nedir

Atatürk Yardımlaşma ve Dayanışma İle İlgili Görüşleri, Atatürk’ün Dayanışma İle İlgili Görüşleri Atatürk’ün insan sevgisi ve dayanışma ile ilgili görüşleri olmuştur. İnsana verdiği önemi her zaman gösterip sevgi ile birlikte gelen yardımlaşmanın Türk toplumu için ne kadar önem taşıdığını göstermiştir. Atatürk yaptıklarını bilen birisi olup tarihe yön vermiştir. Ulusumuzun kuruluşu yardımlaşma ve dayanışma içersinde olan halk tarafından sağlanmıştır.

Atatürk yaşamı boyunca her zaman çocuk sevgisini göstermiştir. Toplumsal dayanışmanın en iyi örnekle görüldüğü zaman Kurtuluş Savaşında görüldü. Toplumsal bir şekilde gelişim sağlanması milletlerin beraber bir halde yükselmesini sağladı. Kurtuluş savaşını kazanmamızı gösteren ise Atamız tarafından söylendiği gibi yardımlaşma ve dayanışmanın sayesinde olmasıdır.

Toplumu oluşturan en büyük değerler kıymet ve kuvvet olup kişilerin birbirlerine gösterdiği yardımlaşmanın ifade etmektedir. Sosyal olarak insanlar birbirlerine destek çıktığı zaman kimsenin sırtı yere gelmeyeceğidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir