Akıllı Olması İnsanı Allah İnancına Nasıl Ulaştırır

İnsan akıllı bir varlık olarak yaratılmıştır. Aklını kullanarak çevresinde olan her şeyi yorumlayabilme yeteneği vardır. Akıllı bir insan yaratıcısını merak eder, nereden geldiğini ve kim olduğunu öğrenmek ister. İslam dini insanların nereden geldiğine ve kim olduğuna dair bilgileri sunmuştur. Bilimin dahi cevabını aradığı sorular bundan yüzlerce yıl önce Kur’an-ı Kerim’de yer verilmiştir.

Akıllı biri aklını kullanırsa eğer Allah inancına ulaşır. Allah insanlara birçok din sunmuştur ancak değiştirilmiş ve değeri bilinmemiştir. Dinler yok olup gittiğinden Hz. Muhammed’i son peygamber olarak seçerek İslam dini hakkında vahiyler göndermiştir. Değiştirilmeyecek ve harfi harfiyen uyulacak bir din olarak hayatımıza girmiştir. Akıllı biri hangi dine inanması gerektiğini de bilir. Değiştirilmeyen ve gerçekleri yansıtan bir din varken değiştirilmiş insanların emellerine alet olmuş dinlerde vardır.

Akıllı insanın inanacağı din İslam dini olmalıdır. Müslümanlık hoşgörü ve güzellik dinidir. İnsanları kötülükten uzak tutarak yaşamasına imkan tanıyor. Allah peygamberlerine her zaman güzellikleri müjdelemiştir. Ne yapacaklarını ne edeceklerini öğrenmelerini sağlamıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir