Ağaçların Kesilmesi ile İlgili Kompozisyon

Ağaçlar insanlığın geleceğini dallarının altınsa saklar. Onları tanımadan varlıklarının hiçbir faydası olmadığını düşünebiliriz ama yaşamımız için gerekli olandır. Ağaçlar dünyamızın en temel oksijen kaynağımızdır, fotosentez yapmasıyla birlikte dünyadaki karbondioksit oranı azalarak oksijen üretilir.

Dünyamızın ciğerleri olan ağaçlar oksijen kaynaklarımızdır. Endüstriyel alanda kullanılan ağaçlar geleceğimizin ömrümüzün azalmasıdır. Dünya üzerindeki oksijeni sağlayan ağaçlar çeşitli sebeplerinden dolayı kesilerek yok edilmesi her geçen gün nefesimizin azalmasına sebep olur. Ağaçlar oksijenin yanı sıra doğala afetlerin oluşumuna engeldir. Her yıl binlerce ağaç kesilerek dünyamıza zarar verilmektedir. Ağaçların kesilmesi önlenmediği gibi dünyamızı gelecekte felaketler beklemektedir. Ağaçları kesmek yerine endüstriyel ağaçlar yetiştirilerek bu alanda kullanılmalıdır. Doğal ağaçlar dünyamızda önemli vazifelere sahiptir.

Ağaçlar doğamızın eşsiz parçaları olduğundan onları korumalı sahip çıkmalıyız. Sanayi işletmeleri, devlet tarafından takip edilerek kontrollerin yapılması gerekmektedir. Ağaçlara daima sahip çıkmalı onları korumamız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir