15 Temmuz İle İlgili Yazılar

15 Temmuz ülkemize dış güçler tarafından yapılan darbe olarak tarihe geçti. Türk milletinin kararlılığı ve azmi sayesinde ülkemiz tekrardan doğrularak darbe girişimini püskürtmüştür. Ülkemiz için bir kurtuluş savaşı daha gerçekleşti, hainler tarafından ülkenin dört bir yanında kalkışma hareketi kahramanlıklarla kazanılmıştır. Vatanına ülkesine bağlı subayların yaptığı hareketlenme sayesinde içlerinde bulunan hainleri yakalayarak onları yok etmişlerdir. Türk milleti gösterdiği kahramanlık sayesinde başarıya ulaştılar. Sokaklara çıkarak meydanlarda demokrasinin nöbetçileri olmuştur. Gerek cesaret gösterileri gerekte canlarını vererek vatan sevdasını gösterdiler. O kahramanlar şehit olarak anıldılar, mezarlıklara gömülmüşlerdir.

Vatan hainleri tarafından yapılan hareketlenme vatandaşlar ve devletine bağlı insanlar sayesinde kurtuldu. Kendi ruhlarını bedenlerini satan bu hainler Türkiye Cumhuriyetinin ekmeğini yemiş suyunu içmiş kişilerdir. Yaptıkları nankörlük ile ülkelerine ihanet ederek vatan haini olmuşlardır. Ülkemizin başarısı sayesinde Türk milleti önemli yerlere gelmiştir.

Kararları ile daha da güçlenerek içindeki kanserli hücrelerden kurtulmuştur. Gerek kendi kolunu kesme pahasına da olsa arınma dönemine girmiştir. Cumhuriyet için dönüm noktası olan 15 Temmuz tarihin efsaneleştiği gündür. Vatan hainlerinin bir kez daha oyununa gelmeyen Türk milleti kurtularak mutlu olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.