15 Temmuz Gecesi Darbe İle İlgili Kompozisyon

Bir ülkenin kaderini belirleyecek olanlar vardı onlarda hak ve özgürlüklerine inanan demokrasiye güvenen insanlar olmuştur. Tarihte bir çok darbe girişimine şahit olan o insanlar zar zor bir yaşam sürdürmüş yaşadıkları sıkıntıların tekrar yaşamamak ve demokrasisine sahip çıkmak için şehir meydanlarına çıkmışlardır.

Cumhurbaşkanının çağrısına ses veren halkın sokaklara dökülüp darbe girişimine karşı harekete geçmişlerdir. Türkiye Cumhuriyetinin kaderi bir kez daha Türk milletinin elinde olmuştur. Ya dış güçler tarafından ülkenin kontrolü onlarda olacaktı ya da halkın vereceği demokrasi mücadelesinde yönetim kendilerinde olacaktı. Polisin gücü kalmayarak tek yardım alacakları kuvvet halkın kuvveti olmuştur. Meydanlara dökülen milyonlar tankları durdurmuş, Türk bayraklarını göğe çekerek gazi olmuşlardır. Türk milleti gösterdiği başarıya ulaşarak zaferlere kavuşmuştur. Yükseklere ulaşabilmek için kararlılıkla devam edip aradıkları kudreti damarlarındaki asil kanda bulmuşlardır. Silahlara, tanklara, uçaklara karşı mücadele verip Türk milleti azimle yüksek noktalara ulaştılar.

Türkiye Cumhuriyeti halkın kararlılığı ve azmi doğrultusunda tekrar işgalden kurtularak bağımsızlığını korumuştur. Türkiye’nin en asil sahibi olan Türk vatandaşları ülkelerine sahip çıkarak önemli yerlere gelmişlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir