Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Okul Kuralları Neden Vardır

Okullar eğitim ve öğretimin sunulduğu kurumlardır. Okullarda düzenin sağlanması ve eğitimin en verimli şekilde aktarılması için okul kuralları vardır. Eğitim gören öğrencilerin hem doğru eğitim hem de geleceğe hazırlanmaları için gerekli olmaktadır. Okuldaki kurallar öğrencinin disiplin anlayışını geliştirerek öğrenmesini kolaylaştırır. Öğrenciler eğer bu kurallar çerçevesinde uyum gösterir ve sorumluluklarının farkına varırsa kazanç sağlayabilir. Saygın bir akademik eğitime sahip olarak iyi bir başarı elde etmek adına hareket edilir.

Sorumluluk sahibi olan ve disiplinli şekilde geleceğe hazırlanır. Okulda düzeni sağlayan kurallar eksiklik ve sorunların oluşmasını önlemektedir.

Okul kuralları aynı zamanda milli servetimiz olan sıralarımız, dolaplarımız, masalarımız, tahtamız ve okuldaki bütün araç gereçleri korumak adına vardır. Kurallar olmasaydı eğer düzen olmaz okuldaki araç gereçler zarar görürdü. Hem milli servetimiz korunmuş olur. Herkesin ortak çıkarları için okullarda olduğu gibi her yerde yazılı yazısız kurallar vardır.