Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Hangi Kitap Hangi Peygambere İndirilmiştir

İnsanlık tarihi boyunca yaratıcıları Allah tarafından dört kutsal kitap indirilmiştir. En son kitap Hz. Muhammed’e indirildi. Dört büyük kitap Tevrat, Zebur, İncil ve Kuran-ı Kerim olmak üzere ayrı ayrı indirildi. Dört büyük kutsal kitap dini anlatır, yasakları ve emirleri insanlara aktarmaktadır.

Tevrat: İbranice kelime olarak “kanun, şeriat ve öğreti” anlamlarını taşır. İbranice yazılan bu kitap Hz. Musa’ya indirilmiştir.

Zebur: Dört büyük kitaptan biri olan Zebur, Hz. Davut’a indirilmiştir. Kuran-ı Kerim’de Zebur’dan bahsedilmektedir.

İncil: Kelime olarak müjde anlamına gelen İncil, Hz. İsa’ya indirilmiştir. İsrailoğulları’na gönderilen bu kitabın orijinalliği bozulmuştur. Günümüzde İncil çeşitli din insanların müdahalesi sonucunda istenildiği tarafa çekilerek yorumlanmaktadır.

Kuran-ı Kerim: En son gönderilen kutsal kitabımız. Müslümanların inandığı kutsal kitaptır. Hz. Muhammed’e gönderilmiş ve orijinalliği bozulmadan günümüze kadar ulaşmıştır. Üzerinde hiçbir değişiklik yapılmamış, hafızlar tarafından daima korunmuştur.